Oblečení na pracovní pohovor

  • Home
  • Oblečení na pracovní pohovor

Kolikrát jdeme během života na pracovní pohovor? Někdo nikdy, ale jsou lidé, co nemají tolik štěstí a musí chodit častěji, než dostanou vysněnou práci. My se pokusíme ženám trochu poradit, jaké oblečení zvolit. Zda na naše rady dáte, je jen na Vašem uvážení.

Jako první Vám zkusíme poradit, jak se obléknout na pracovní pohovor, tak abyste se cítila dobře a přesto vyhověla představám personalistů. Samozřejmě, pokud jdete na pohovor na dělnickou pozici, nemusíte to tolik řešit. 

Kalhotový kostým nebo sukně

Nejdříve se musíte rozhodnout, zda to bude kostým a jestli bude se sukní nebo kalhotový, a také jakou bude mít barvu. Tu můžete zvolit jakoukoliv, vynechat byste však měli hodně světlé a křiklavé barvy. A od toho se také odvíjí, jaké si vezmete ke kostýmu boty. Vždy jsou nejlepší lodičky, ale pokud je nemáte a je zima, i vyšší boty schováte pod kalhoty. Hlavně, aby budily zdání lodiček, prostě, aby se ke kostýmu hodily.

Jestliže se rozhodnete pro sukni, nejlepší volba délky je těsně nad kolena nebo pod kolena. Nejsou vhodné minisukně, ani sukně příliš dlouhé. Co se týká silonek, vynechte černou barvu a zůstaňte u přirozené barvy bez lesku.

Bílá košile nebo barevná

Co se týká košile, nemusí být jen bílá, ale přes všechno tato barva budí dojem serióznosti. A nemusíte mít přitom zapnuté knoflíčky až ke krku. Prostě kombinace černá a bílá je klasika. Košile může koukat pod sakem, je to trochu ležérní, ale mladistvé. Ovšem dejte pozor, vyhněte se tomu, abyste měla pod bílou košilí červenou nebo černou podprsenku. Vždy jen bílou nebo tělovou.

Oblečení doplňte vhodnou kabelkou.

Ta by neměla být příliš malá (viz. psaníčko), ani příliš velká (jako nákupní taška). Pokud se budete cítit dobře a přirozeně, jste obléknutá dobře. Ale nezapomeňte, že každý pohovor je tak trochu přetvářka. Prodáváte to, co umíte, na to nezapomeňte.

Jestliže se rozhodnete pro sukni, nejlepší volba délky je těsně nad kolena nebo pod kolena. Nejsou vhodné minisukně, ani sukně příliš dlouhé. Co se týká silonek, vynechte černou barvu a zůstaňte u přirozené barvy bez lesku.

Přeji Vám dobrou volbu při výběru oblečení.

Nezapomeňte na správný stisk ruky. Ani moc silný, ale také ani jako leklá ryba.

pracovní pohovor